AOPK ČR

Seeberg logo

Kudy z nudy
Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Přiznej barvu, Frantíku!V pátek 30. 7. 2021 od 19:00 v hlavní budově Městského muzea Františkovy Lázně proběhne slavnostní večer na téma „František, Frantík, Brunnenbuberl, ryby, žáby a Mayerl“. Vše se bude točit kolem legendární plastiky chlapce s rybou a jejího tvůrce, sochaře Adolfa Mayerla (1884–1954).

Program:

Úvodní slovo ředitele muzea Mgr. Štěpána Karla Odstrčila

Přednáška Dr. Ulrike Zischky s názvem „Malý, velmi osobní příspěvek k Adolfu Mayerlovi a jeho dílům ve Františkových Lázních“
Osobní vzpomínky na dětství s díly rodinného přítele Adolfa Mayerla doplněné o představení Mayerlových děl ve Františkových Lázních a příběh, který vedl ke zrestaurování Mayerlova Brunnenbuberla.

Příspěvek Mgr. Marcela Fišera Ph.D. na téma „Chlapec s rybou I–III (resp. IV)“

Mayerlův Brunnenbuberl v kontextu sochařova díla a stručný výčet pozdějších verzí plastiky. Chybět samozřejmě nebude ani příběh, jak plastika díky fotografu Škardovi přišla ke jménu František.

Příspěvek Mgr. Lucie Kališové o průběhu restaurování Mayerlovy plastiky

Odhalení Frantíka a představení nové části expozice

Občerstvení v zahradě muzea

Frantík včera dnes a zítra