AOPK ČR

Seeberg logo

Kudy z nudy

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Den otevřených dveří na SeeberguDen pro památky v rámci EHD na hradě Seeberg 5. 9. 2020, 10:00 - 18:00

Na co se můžete těšit?

• Představení obnovovaných a méně známých památek našeho regionu, prezentace spolků činných v oblasti památkové péče
  • Hudební vystoupení skupiny Frankie John – british oldies rock
  • Bohatou nabídku občerstvení
  • Dětské dílny a stopovací hru

Vstup je volný

Myšlenka pro vznik Dnů kulturního dědictví přišla v roce 1984 od francouzského ministra kultury. První zemí, která se k projektu připojila bylo Nizozemsko, které brzy následovali další země, jako například Švédsko, Belgie nebo Skotsko. Česká republika se mezi skupinu, která v dnešní době čítá již 49 zemí, zařadila v roce 1991. Dny evropského kulturního dědictví organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Dlouhá 194/4

telefon: +420 351 011 990