foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Odběr novinek

Pokud si přejete dostávat aktuální informace z muzea a pozvánky na chystané akce zadejte prosím své údaje.
Vyplněním a odesláním přihlašovacího formuláře souhlasíte s tím, že Vámi udaná data budeme uchovávat a zpracovávat výlučně za účelem komunikace:

Nejsem robot a vím, kolik je 2x4?
Jméno:
E-mail:

Český svaz ochránců přírody
Český svaz ochránců přírody

Hotel a pension Seeberg

Hotel a pension Seeberg
Karlovarský kraj
Karlovarský kraj 

Karlovarský kraj

 

Lázně Františkovy Lázně a. s.
Lázně Františkovy Lázně a. s.

 

Turistické Infocentrum Františkovy Lázně

Infocentrum Františkovy Lázně 

Komentovaná prohlídka muzea s ředitelemŘeditel muzea Štěpán Karel Odstrčil Vás se svým odborným a především poutavým výkladem provede expozicí Městského muzea Františkovy Lázně. Dozvíte se mnoho zajímavých informací z dějin lázeňského města od doby jeho založení až po 20 století. Poznáte osudy osobností úzce se dotýkajících Františkových Lázní. Krom mnoha dalšího budete moci shlédhnout historické pohledy lázní, dřevěný svod Františkova pramene z poloviny 18. století, nebo původní a tolik oblíbenou plastiku Brunnenbuberla od Johanna Adolfa Mayerla z roku 1934.

19.1.2022 od 16:00

Vstupné: 90 Kč, předprodej vstupenek v Turistickém infocentru (Máchova 8)

Sraz: před Turistickým infocentrem

Komentované prohlídkyŘeditel muzea Štěpán Karel Odstrčil Vás se svým odborným a především poutavým výkladem provede expozicí Městského muzea Františkovy Lázně. Dozvíte se mnoho zajímavých informací z dějin lázeňského města od doby jeho založení až po 20 století. Poznáte osudy osobností úzce se dotýkajících Františkových Lázní. Krom mnoha dalšího budete moci shlédhnout historické pohledy lázní, dřevěný svod Františkova pramene z poloviny 18. století, nebo původní a tolik oblíbenou sochu Brunnenbuberla od Johanna Adolfa Mayerla z roku 1934.

Termíny:

9.12.

21.12.

28.12.

Vždy od 16:00

Vstupné: 90 Kč, předprodej vstupenek v Turistickém infocentru (Máchova 8)

Sraz: před Turistickým infocentrem

Svatohubertská slavnost a zabijačkové hodyAť svítí slunce, nebo snad leje, (M)myslivecká (zábava) všechny zahřeje!

Svatohubertská slavnost & Zabijačkové hody Seeberg, 23. 10. 2021 10–17 hodin

Můžete se těšit na:

Zabijačkové pochoutky / bohaté občerstvení / Plzeňský MLS - Malý lidový soubor / loveckou kynologii / sokolnictví / dětské dílny / dětskou střelnici / komentované prohlídky

Autobusová doprava ZDARMA:

Ze zastávky Františkovy Lázně, městské sady: 9:45, 10:45, 13:00, 13:45

Ze Seebergu zpět: 10:30, 12:45, 13:30, 17:00

Vstupné 120 Kč (děti 50 Kč)

Wilhelm Müller - Písně z Františkových Lázní7.10. 2021 od 19:00 hodin 

Představení knihy, která čtenářům předkládá vůbec první český překlad stejnojmenného básnického cyklu významného německého romantika Wilhelma Müllera (1794-1827).

V rámci večera bude krátce představeno dílo a život básníka, který je jinak znám především jako autor textů Schubertovy „Krásné mlynářky“. Během večera proto zazní také hudba Franze Schuberta v podání barytonisty Martina Matouška s klavírním doprovodem Martina Moudrého.

Kniha čtenářům předkládá vůbec první český překlad stejnojmenného básnického cyklu významného německého romantika Wilhelma Müllera (1794-1827). Básně z němčiny do češtiny přeložili Silvie Jašková, Radek Malý a Vlasta Stříbrná. Básně jsou doplněny autorovými dopisy z pobytu ve Františkových Lázních, populárně naučným textem literární historičky Dr. Marie-Vereny Leistner a literárně historickou esejí předsedy Mezinárodní společnosti Wilhelma Müllera Tobiase Rotha, které Müllerovo dílo zasazují do historického a literárněvědného kontextu.

Den otevřených dveří na SeeberguDen pro památky v rámci EHD na hradě Seeberg 11. 9. 2021, 10:00 - 18:00

Na co se můžete těšit?

Představení výstupů projektu Kulturní cesta fojtů

Komentované prohlídky hradu

Hudební vystoupení skupiny Jazz Combo Karlovy Vary

Nabídku občerstvení

Aktivity pro děti

Vstup je volný

Myšlenka pro vznik Dnů kulturního dědictví přišla v roce 1984 od francouzského ministra kultury. První zemí, která se k projektu připojila bylo Nizozemsko, které brzy následovali další země, jako například Švédsko, Belgie nebo Skotsko. Česká republika se mezi skupinu, která v dnešní době čítá již 49 zemí, zařadila v roce 1991. Dny evropského kulturního dědictví organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Vzpomínky na ItáliiVítěz diváckého hlasování snímek

Vzpomínky na Itálii

Komedie / Romantický

Velká Británie / Itálie, 2020, 95 min (Alternativní 92 min)

Režie: James D'Arcy

Londýnský umělec Robert (Liam Neeson) a jeho syn Jack (Micheál Richardson) před lety ztratili svou ženu a matku. Navzájem se odcizili, teď se ale společně vracejí do jejich starého rodinného domu v Toskánsku, protože ho potřebují narychlo prodat. S domem se pojí dávné šťastné i nešťastné vzpomínky, které vybledly a zpustly stejně jako dům. Místo idylické venkovské vily ze svých vzpomínek najdou téměř ruinu s protékající střechou, s kusy omítky padajícími ze stropu i zdí a s plandajícími okenicemi i dveřmi. Nezbývá jim, než se tu neplánovaně zabydlet a pustit se do oprav. Přirozená nešikovnost je přinutí hledat pomoc u místních rázovitých zedníků a Jack v místním městečku doslova a do písmene narazí do Natalie, krásné majitelky malé restaurace. Jak opravy domu pokračují, otec a syn také krok za krokem opravují svůj vzájemný vztah, který během let po maminčině smrti zchátral stejně jako jejich venkovská usedlost. Půvabné Toskánsko s úzkými silničkami mezi zelenými pahorky a vinicemi, místní lidé, slunce a nesmělý počátek romantického vztahu Jacka a Natalie fungují jako nejlepší rodinná terapie. Nakonec vše vypadá, že Vzpomínky na Itálii budou tentokrát pouze krásné.

Promítání na zahradě Městského muzea, v případě nepříznivého počasí se promítá v sále Městské knihovny.

Vstupné: 70 Kč, začátek ve 20:00

Za podporu děkujeme pivovaru Krušnohor.

LÁZNĚ ŽIJÍ! LÁZNĚ SLAVÍ! Přijďte s námi oslavit zapsání Great Spas of Europe, mezi kterými nechybí český lázeňský trojúhelník, do prestižního seznamu památek UNESCO. 

V pátek 30. 7. od 19:00 v muzeu proběhne slavnostní večer na téma „František, Frantík, Brunnenbuberl, ryby, žáby a Mayerl“.

V sobotu a v neděli (31. 7. a 1. 8.) bude od 10:00 do 17:00 budova muzea otevřena pro všechny návštěvníky ZDARMA! 

Oba dny se s námi můžete setkat u pavilonu Františkova pramene na Národní třídě, kde budeme mít postavený informační stánek. Připravujeme pro Vás i oblíbené "stopovací hry" a další překvapení

Přiznej barvu, Frantíku!V pátek 30. 7. 2021 od 19:00 v hlavní budově Městského muzea Františkovy Lázně proběhne slavnostní večer na téma „František, Frantík, Brunnenbuberl, ryby, žáby a Mayerl“. Vše se bude točit kolem legendární plastiky chlapce s rybou a jejího tvůrce, sochaře Adolfa Mayerla (1884–1954).

Program:

Úvodní slovo ředitele muzea Mgr. Štěpána Karla Odstrčila

Přednáška Dr. Ulrike Zischky s názvem „Malý, velmi osobní příspěvek k Adolfu Mayerlovi a jeho dílům ve Františkových Lázních“
Osobní vzpomínky na dětství s díly rodinného přítele Adolfa Mayerla doplněné o představení Mayerlových děl ve Františkových Lázních a příběh, který vedl ke zrestaurování Mayerlova Brunnenbuberla.

 Příspěvek Mgr. Marcela Fišera Ph.D. na téma „Chlapec s rybou I–III (resp. IV)“

Mayerlův Brunnenbuberl v kontextu sochařova díla a stručný výčet pozdějších verzí plastiky. Chybět samozřejmě nebude ani příběh, jak plastika díky fotografu Škardovi přišla ke jménu František.  

 Příspěvek Mgr. Lucie Kališové o průběhu restaurování Mayerlovy plastiky

 Odhalení Frantíka a představení nové části expozice


Občerstvení v zahradě muzea 

Frantík včera dnes a zítra

 Wine and food festivalPřichystejte se, VI. ročník festivalu vína klepe na dveře!
...víno, hrad, zpěv a také gastronomické zážitky…

Minulý rok pořádání festivalu vína nepřál, tudíž se VI. ročník Festivalu vína Seeberg přesunul na rok 2021. A opět se ponese ve stylu "Wine & food festivalu” , tedy akce nabízející požitek nejen z dobrého vína, ale i vybraných pochoutek.

V kalendáři si zakroužkujte sobotu 21. 8. 2021 a zavítejte na hrad Seeberg. Od 10:00 tu na Vás bude čekat pestrá nabídka vín od tuzemských i zahraničních vinařů, nebo dovozců vín. Po celý den bude k dobré náladě přispívat bohatý doprovodný program .

A stejně jako minulý rok doplníme víno skvělým jídlem. Rozmazlete své chuťové pohárky velkým výběrem delikates. Na své si přijdou prostě všichni.

Od 10:00 Tsunami Crossover Band (Velichov)

Nejlepší skupina z Velichova hrající především námořnické skladby v country - swing - rock n´ rollových aranžích

Od 15:00 Ledecká dudácká muzika (Tachov)

Pro návštěvníky je zajištěno pohodlné parkování v blízkosti hradu a také bezplatná autobusová doprava z Františkových Lázní.

Autobusová doprava zdarma:
Františkovy Lázně městské sady: 9:45, 11:30, 13:00, 14:30, 17:30
Seeberg: 11:15, 12:45, 14:15, 17:15, 20:00

Vstupné: 150 Kč, dítě 50 Kč
Degustační sklenice ZDARMA

Jarmark17. 7. 2021, 10:00 . 18:00  Historický jarmark "Chebsko za časů Jiřího z Poděbrad“

Můžete se těšit na bohatý trh tradičních výrobků a řemesel. Po celý den se o doprovodný program plný autentické středověké zábavy postará Plzeňský Landfrýd. Nudit se nebudou děti ani dospělí.

Návštěvníkům bude k dispozici velkokapacitní parkoviště ZDARMA. Pro ty, kteří pro cestu na hrad zvolí prostředek hromadné dopravy, je připravena autobusová doprava z Františkových Lázní ZDARMA.

Jízdní řád autobusové dopravy:

Odjezdy z Františkových Lázní (zastávka Městské sady):

9:45, 11:30, 12:45, 13:30, 14:45

Odjezdy z hradu Seeberg:

11:15, 12:30, 13:15, 14:30, 17:30

Vstupné: 150 Kč, děti 50 Kč

 

PROGRAM MU KNI 202118.6. od 21:30 – 25 km/h

16.7. od 21:30 – Tak pravil bůh

6.8. od 21:00 – Rande naslepo

20.8. od 20:30 – „Film na přání diváků“ – o filmu rozhodne hlasování diváků. Hlasovat můžete buďto na některém z promítání, nebo na webu www.knihovnafl.org

Vybírat můžete z těchto filmů:

Vzpomínky na Itálii

Srdcová královna

Víkend na chatě

Raoul Taburin

Kdo si myslíš, že jsem

Promítání na zahradě Městského muzea, v případě nepříznivého počasí se promítá v sále Městské knihovny.

Vstupné: 70 Kč

Za podporu děkujeme pivovaru Krušnohor.

MUZEUM FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Dlouhá ul. 194/4
351 01 Františkovy Lázně

telefon:  +420 354 544 308
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

HRAD SEEBERG

Poustka (Ostroh) 18
350 02 Cheb

telefon:  
pokladna - +420 351 011 990
kastelan  - +420 351 011 991
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

REZERVACE SOOS

Kateřina 39
351 34 Skalná

telefon:+420 351 011 997
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

stanice pro poraněné živočichy
telefon: + 420 731 824 390


Copyright © 2022 MUZEUM Františkovy Lázně