foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Odběr novinek

Pokud si přejete dostávat aktuální informace z muzea a pozvánky na chystané akce zadejte prosím své údaje.
Vyplněním a odesláním přihlašovacího formuláře souhlasíte s tím, že Vámi udaná data budeme uchovávat a zpracovávat výlučně za účelem komunikace:

Nejsem robot a vím, kolik je 2x3?
Jméno:
E-mail:

Český svaz ochránců přírody
Český svaz ochránců přírody

Hotel a pension Seeberg

Hotel a pension Seeberg
Karlovarský kraj
Karlovarský kraj 

Karlovarský kraj

 

Lázně Františkovy Lázně a. s.
Lázně Františkovy Lázně a. s.

 

Turistické Infocentrum Františkovy Lázně

Infocentrum Františkovy Lázně 

Hrad Seeberg - Vánoční prohlídkyLetos poprvé mohli zájemci navštívit hrad Seeberg i o vánočních svátcích. Kastelánka hradu Hana Cestrová pro ně přichystala poutavé komentované prohlídky s tematikou Vánoc, jejich vzniku a vývoje vánočních tradic. Povídání o historii hradu propojila s historií Vánoc ve světě. Více si můžete přečíst v článku Chebského deníku nebo v rozhovoru pro MF Dnes.

MF Dnes vánoční prohlídky

Svatohubertské odpoledneV letošním roce se v programu Městského muzea objevila novinka – „Svatohubertské odpoledne“. To si nenechaly ujít stovky návštěvníků, pro které byly přichystány komentované prohlídky výstavy „Umění lovu“, střelba ze vzduchovky i zajímavosti o lovectví a například také péče o zvěř. Nejúspěšnějším bodem programu bylo pak představení plemen loveckých psů a ukázka sokolnictví.

Článek z akce pro Vás připravilo zivechebsko.cz, nebo chebsky.denik.cz. Za shlédnutí stojí také video .

Den pro památkyJako každý rok i letos se na svátek Svatého Václava otevřely brány hradu Seeberg pro návštěvníky, kteří mají zájem o památky našeho kraje nebo jen chtěli strávit příjemné chvíle v prostorách hradu. Byly pro ně připraveny komentované prohlídky hradu, prezentace Mikroregionu Chebsko, Hartenbergu, Pomezné, Horního hradu a v neposlední řadě si mohli popovídat se zástupci Spolku pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarského kraje.

Přečtěte si článek o akci a prohlédněte fotogalerii.

Wine and Food FestivalV. ročník Festivalu vína na hradě Seeberg se svým příznivcům představil ve zbrusu novém kabátě  jako Wine & Food festival. K dostání bylo v sobotu 21. září špičkové víno, nejen od tuzemských vinařů, ale také speciality světové kuchyně. Pochutnali si nejen milovníci masa, ale i sladkomilci nebo vegetariáni.

Články naleznete s bohatou fotogalerií naleznete na webu zivechebsko.cz, nebo chebsky.denik.cz.

Nechybí ani video z dílny Živého Chebska.

Úspěšné hledání identityMěstské muzeum Františkovy Lázně představilo v pátek 16. srpna  jedinečnou výstavu z historie Františkových Lázní 19. a 20. století. Výstava s názvem „Úspěšné hledání identity – Odkaz Toniho Diessla Františkovým Lázním“ prezentuje pozůstalost františkolázeňského rodáka Antona Hannese Diessla, který muzeu roku 2017 odkázal rozsáhlou rodinnou sbírku starožitností a cenných dokumentů z majetku svých předků. Tématem výstavy je tak nejen historie Františkových Lázní, ale i symbolika starého Chebska neboli Egerlandu.

JarmarkDalší ročník tradičního historického jarmarku na hradě Seeberg se nesl ve znamení 270. výročí narození Johanna Wolfganga von Goetha. Ten se také v sobotu 20. 7. 2019 na Seebergu osobně setkal s magistrátním radou Grünerem. A sláva to byla veliká! Jak celý program probíhal se podívejte v příspěvcích:

Článek a fotografie doplněné videem stránky zivechebsko.cz

Reportáž tvzapad.cz

Video od dokumentátora Milana Daňka

Chebský deníkCo předcházelo tomu, než se stal Štěpán Karel Odstrčil ředitelem muzea? A jak v tomto příběhu figuruje šaman? 

Vše se dozvíte v článku Chebského deníku, vydaného v rámci projektu „Lidé odvedle“

SoosChebské muzeum nově vydalo publikaci „Květena Soosu a okolí“, která na 424 stranách přináší informace o současnosti a historii květeny Soosu jeho okolí a několik dalších doprovodných textů. Více informací o této unikátní knize si můžete přečíst v článku, či si poslechnout vyprávění botanika Jiřího Brabce – jednoho z autorů  v pořadu Českého rozhlasu.

Porcelán 2018Od 23. 11. 2018 do 22. 4. 2019 probíhá v městském muzeu výstava „Ze života porcelánového šálku“.  Ta návštěvníkům představí cestu, kterou musí projít i ten nejobyčejnější hrnek, než dostane z továrny do jejich rukou. 

Informace o výstavě můžete nalézt mimo jiné v článku serveru propamatky.cz, či na stránkách zivechebsko.cz.

Soos zahájení projektu Brána do nitra země30. 8. 2018 byla v NPR Soos slavnostně zahájena nového návštěvnického centra, jehož součástí budou vstupní prostory s pokladnami, venkovní altán určený jako přírodní učebna pro školní programy, dvě badatelny pro studenty vysokých škol a konferenční místnost pro širokou veřejnost a studenty.  

Slavnostního zahájení stavby se účastnil ministr životního prostředí Richard Brabec, ředitel AOPK František Pelc, ředitel Českého inspektorátu lázní a zřídel ČR Zdeněk Třískala, zástupci Karlovarského kraje, města Cheb a bavorských partnerů.

Více v tiskové zprávě MŽP, či v článku Živého Chebska.

MUZEUM FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Dlouhá ul. 194/4
351 01 Františkovy Lázně

telefon:  +420 354 544 308
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

HRAD SEEBERG

Poustka (Ostroh) 18
350 02 Cheb

telefon:  
pokladna - +420 351 011 990
kastelan  - +420 351 011 991
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

REZERVACE SOOS

Kateřina 39
351 34 Skalná

telefon:+420 354 542 033
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

stanice pro poraněné živočichy
telefon: + 420 731 824 390


Copyright © 2020 MUZEUM Františkovy Lázně