Křest knihyDne 28. 1. 2015 se ve výstavní síni muzea uskutečnil křest knihy „Františkovy Lázně město plné příběhů“.

Fotogalerie z křestu knihy

Ředitel muzea Jan Šamata na úvod přivítal návštěvníky, kterých se tento podvečer sešlo 35. Autor pan Karel Brož postupně představil šest z dvanácti příběhů, které kniha obsahuje a nakonec jednu „bonusovou“ - ve Františkových Lázních nejznámější a to příběh „O Františkovi“.
Dramatického přednesu se ujal pan Jindřich Skopec ze Západočeského divadla Cheb, který návštěvníky všech věkových kategorií potěšil i hrou na kytaru a několika veselými písněmi. Křtu se zúčastnila i fotografka Ladi Tichá, jejíchž fotografie knihu zdobí.
V závěru proběhl samotný křest. Kmotra, paní Irena Michaláková, jako bývalá knihovnice osoba nejpovolanější, dala knize do vínku mimo jiné mnoho nadšených čtenářů, kteří si čtení knihy užijí a na chvíli se oddají příběhům plných tajemství. Křtilo se klasicky vínem, tentokrát však vínem hroznovým – speciální kniha si žádala speciální křest. Další čtení z knihy chystáme na podzim, určitě přijďte.

Knihu je možno zakoupit na pokladnách Městského muzea, NPR SOOS a hradu Seeberg za cenu 75 Kč.

Petra Polívková

Křest knihy      Křest knihy      Křest knihy