foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Odběr novinek

Pokud si přejete dostávat aktuální informace z muzea a pozvánky na chystané akce zadejte prosím své údaje.
Vyplněním a odesláním přihlašovacího formuláře souhlasíte s tím, že Vámi udaná data budeme uchovávat a zpracovávat výlučně za účelem komunikace:

Nejsem robot a vím, kolik je 2x3?
Jméno:
E-mail:

Český svaz ochránců přírody
Český svaz ochránců přírody

Hotel a pension Seeberg

Hotel a pension Seeberg
Karlovarský kraj
Karlovarský kraj 

Karlovarský kraj

 

Lázně Františkovy Lázně a. s.
Lázně Františkovy Lázně a. s.

 

Turistické Infocentrum Františkovy Lázně

Infocentrum Františkovy Lázně 

V zimních měsících se v budově muzea událo hned několik rekonstrukcí. Prostory schodiště muzea nově zútulňují secesní lustry, které jsme instalovali namísto starých neúsporných zářivek. Další výraznou změnou, která Vám zpříjemní návštěvu muzea, je instalace nového osvětlení ve výstavní síni. První zkouška funkčnosti proběhla při vernisáži výstavy „Krajinou ticha“ Ivany Buttry. Pravidelní návštěvníci výstav nešetřili chválou, profesionální nasvícení fotografií a obrazů se zasloužilo o mnohem intenzivnější vizuální zážitek.

Největší změna však zůstala návštěvníkům skryta. Od základů se změnila místnost muzejního depozitáře. Vybourání příček, zpevnění a vyrovnání podlahy, položení lina, oprava stěn a následná instalace regálů – to vše předcházelo tomu, abychom mohli sbírkové předměty uložit do nového, prostorného a především přehledného depozitáře.

Významná stavební akce probíhá v těchto dnech na hradě Seeberg. Jedná se o rekonstrukci vstupních prostor. Náročná přestavba vyjde na 1,5 milionu korun a financována je především z projektu „Kulturní cesta fojtů“.

 

Lustry rekonstrukceOsvětlení galerieDepozitář bourání

Číst dál...

Nové konzervátorské a restaurátorské pracoviště na hradě SeebergMěstské muzeum Františkovy Lázně od října 2016 více rozvíjí svou odbornou činnost v souvislosti s péčí o sbírkové předměty. Bylo zřízeno odborné pracoviště na hradě Seeberg, které zajišťuje komplexní péči o jednotlivé podsbírky. Na toto pracoviště byla přijata Lucie Kališová, jejíž činnost se týká především odvětví preventivní a muzejní konzervace, restaurování a evidence. Ve spolupráci se zkušenou soukromou konzervátorkou Evou Soukupovou ošetřují sbírkové předměty. K ošetřování předmětů je přistupováno individuálně, protože sbírkový fond zahrnuje různé spektrum samostatných i kombinovaných materiálů. Složitější restaurátorské zásahy by do budoucna mohly být publikovány a prezentovány na restaurátorských konferencích.

FacebookMěstské muzeum Františkovy Lázně otevírá svůj depozitář veřejnosti na Facebooku.
1. prosince 2016 jsme spustili zbrusu novou FB stránku věnovanou starým pohlednicím a fotografiím Františkových Lázní a okolí, které patří do fondů našeho muzea a ve většině případů bývají skryté oku návštěvníků.
Potěšte se s námi historií Františkových Lázní a blízkého okolí!

 

Städtisches Museum Franzensbad macht sein Depot der Öffentlichkeit auf Facebook zugänglich. Am 1. Dezember 2016, startet die neue FB-Seite „Bilder eines Museums – Franzensbad auf alten Ansichtskarten“, wo jeden Tag alte Bilder und Fotos aus dem Museumsbestand präsentiert werden.

Historické pohlednice

24. února 2016 uvedlo Městské muzeum Františkovy Lázně do prodeje dlouho připravované reprinty historických pohlednic města z přelomu 19. a 20. století. Jejich vydání bylo původně plánováno na samý závěr roku 2015, kdy Františkovy Lázně oslavily stopadesáté výročí povýšení obce na město a zprovoznění zdejší železniční stanice. Na památku patnácti desetiletí, jež od roku 1865 uplynula, bylo ze sbírek muzea k přetisku vybráno patnáct historických pohledů zprostředkujících okouzlující atmosféru města před první světovou válkou. 

 

Historické pohledniceHistorické pohledniceHistorické pohledniceHistorické pohlednice

Číst dál...

Pohádková zahrádka 2015V půlce června pořádal pan Mirek Vostrý již desátý ročník dětského interaktivního festivalu s názvem „Pohádková zahrádka“. Tento rok se poprvé konala na hradě Seeberg. Od 15. do 17. 6. se na hradě vystřídalo kolem 1400 malých návštěvníků z mateřských a základních škol, kteří si zvolili účast na „Pohádkové zahrádce“ jako alternativu školního výletu. A protože přálo i počasí, neměla akce jedinou chybičku.  

Děti si užily krásný den plný různých soutěží, kreativních dílniček, jízdy na koních a mnoho dalšího. To, že byl program opravdu veliký a různorodý dokazuje i počet 80 účinkujících a dobrovolníků, kteří akci zajištovali. 

Číst dál...

Se školou do muzeaV únorových dnech naše muzeum navštívily děti ze  základní školy a družiny ve Františkových Lázních. Žáci si prohlédli expozici, ze které pro ně byla nejatraktivnější původní socha Františka a rotoped simulující jízdu na koni. Měli také možnost dostat se do zákulisí muzea. S radostí nahlédli do tajů muzejní knihovny a měli jedinečnou šanci spatřit několik originálů cenných dokumentů a plánů, což se dětem velmi líbilo. Po prohlídce se pro každého poslušného posluchače našla i sladká odměna.
Budeme rádi, když do našeho muzea zamíří i zájemci z dalších škol!


Se školou do muzea   Se školou do muzea   Se školou do muzea   Se školou do muzea

SeebergStádečko našich kamerunských oveček se dočkalo prvního přírůstku. Jehňátko i jeho maminka jsou v pořádku a těší se dobrému zdraví. Pevně věříme, že i další očekávané porody proběhnou bez komplikací. Aby si rodiče i jejich potomek užili klidu, tak jsme dočasně uzavřeli 3. nádvoří. Kdo chce, může se však podívat skrz branku a všechny naše ovce bude mít jako na dlani.

Číst dál...

Knihovna městského muzea ve Františkových Lázních v současnosti sestává ze sbírky regionální literatury čítající přes 3000 svazků. Těžištěm této sbírky je literatura, tištěné a psané prameny k výzkumu historie, etnografie a literatury Chebska, významného regionu střední Evropy, a západočeského lázeňství v 19. a 20. století.

Číst dál...

V současnosti se v našem muzeu intenzivně věnujeme důležitým činnostem, které běžný návštěvník asi ani nemůže zaregistrovat. Začali jsme převádět naši sbírkovou dokumentaci do digitální podoby.

Číst dál...

MUZEUM FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Dlouhá ul. 194/4
351 01 Františkovy Lázně

telefon:  +420 354 544 308
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

HRAD SEEBERG

Poustka (Ostroh) 18
350 02 Cheb

telefon:  
pokladna - +420 351 011 990
kastelan  - +420 351 011 991
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

REZERVACE SOOS

Kateřina 39
351 34 Skalná

telefon:+420 354 542 033
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

stanice pro poraněné živočichy
telefon: + 420 731 824 390


Copyright © 2020 MUZEUM Františkovy Lázně