Výstava „Sven Hammerbeck - Nepál“Výstava prodloužena do 4. 8. 2019

Fotografie nové výstavy v Městském muzeu Františkovy Lázně prezentují práci Svena Hammerbecka.

Sven Hammerbeck, ročník 1951, absolvent waldorfské školy a bankéř, fotografuje již mnoho desítek let a svůj Panasonic či Olympus má u sebe vždy, když se věnuje svému hobby – cestování.

Hlavním objektem jeho zájmu jsou lidé. Jeho portréty mají divákům vyprávět vlastní příběh. Pro Svena Hammerbecka je vždy úspěchem, zastaví-li se návštěvník výstavy u konkrétního snímku, aby se do něj pohroužil a nechal na sebe zapůsobit kompozici zachyceného momentu.

Ke konfrontaci zvou rovněž snímky krajiny zprostředkovávající atmosféru, jež obklopuje obyvatele Nepálu a kterou Hammerbeck na svých cestách již 30 let pravidelně vyhledává. Vždy jde o zcela jiný zážitek – Himálaj za bouře či v ranním svitu slunce. Barvy svěžího osení na jaře kontrastující s temnou zelení podzimu.

V posledních letech vystavoval Sven Hammerbeck nejen v Bad Soden (Ts.), nýbrž také v Eschbornu, Hamburku, Königsteinu, Osnabrücku a Trieru.