Den otevřených dveří na hradě Seeberg v rámci EHD

V rámci Dnů evropského kulturního dědictví připravilo Městské muzeum Františkovy Lázně na hradě Seeberg 28. září 2018 od 10 do 17 hodin zajímavý program spojený s volným vstupem na prohlídku expozic hradu.

V pátek 28. září se otevře návštěvníkům brána hradu Seeberg sice v obvyklém čase, tedy v deset hodin, ale na rozdíl od jiných dnů zdarma a se zajímavým programem. Připravena prezentace méně známých památek Chebska, ukázky restaurování s výkladem a možnost zeptat se přítomných pracovníků muzea na vše, co by chtěli vědět o hradu a zatím se nezeptali.

Návštěvníci se budou moci občerstvit a ochutnat jídlo a pití z Velichovské hospody U lípy a v průběhu odpoledne si poslechnout vystoupení kapely Tsunami, tedy nejlepší velichovské kapely, jak o sobě její členové s oblibou prohlašují. Jejich humor a písničky jistě zpříjemní návštěvu hradu všem. Pro děti budou připraveni na zahradním nádvoří koně, na kterých se budou moci svézt a v hradním příkopu hrátky pro šikulky.

Zajímavým zpestřením programu bude jistě i kovárna s ukázkami řemesla a možností nechat si vyrazit pamětní minci, která bude připomínat příjemně strávený den na hradě.