Foxtrot plakat20. 7. 2018 21:30, Foxtrot izraelská verze s českými titulky

Samuel Maoz / Izrael / Německo / Francie / Švýcarsko, 2017, 113 min

Jonathan Feldman hlídá spolu s třemi dalšími mladíky opuštěný checkpoint kdesi v poušti na severu Izraele. Od četby komiksů a poslechu starého rádia je občas vyruší projíždějící automobil či velbloud, který se po cestě líně prochází sem a tam. Mladé vojáky vytrhne z nudy až nečekaná událost s fatálními následky. Jonathanovi rodiče se mezitím v Tel-Avivu snaží vyrovnat s tragickou zprávou a zjistit, co se vlastně kdesi v poušti odehrává. Snímek Foxtrot zprostředkovává surreálnou armádní zkušenost mladých vojáků a zabývá se tématy viny, ztráty a traumat, která se v izraelské společnosti přenášejí z generace na generaci. To vše originálním vypravěčským způsobem, který je prostoupen citem pro krásu, absurditou a jemným humorem. Díky svému protiválečnému vyznění vzbudil snímek ve své rodné zemi silné kontroverze.

Promítání na zahradě Městského muzea, v případě nepříznivého počasí se promítá v sále Městské knihovny.

Pro návštěvníky se servíruje točený Kynšperský Zajíc zdarma.

Vstupné: 50 Kč