Pavel Veselý - výstavaMěstské muzeum Františkovy Lázně zahájí výstavní sezonu výstavou fotografií Pavla Veselého.

Autor pochází z jižní Moravy, ale vyrůstal na Moravě severní, kde v 60. letech minulého století působil jako jeden z autorů a herců kabaretního souboru Divadélko pod okapem. Později pracoval jako televizní scénárista a je podepsán pod více než dvacítkou dokumentárních filmů především z hudebního prostředí. Oblast televize a filmu ho přivedla k desítkám rozhovorů s herci a režiséry, které začal zároveň fotograficky portrétovat.

Fotografie nakonec v jeho práci převážila, takže od „listopadu 1989“ je ve svobodném povolání především jako fotograf interiérů domů a bytů, a jako portrétní fotograf.

Soubor snímků, kterým se představuje v Městském muzeu ve Františkových lázních, je z několikeré návštěvy Kalifornie a jmenuje se Od mrakodrapů v L. A. do kalifornské pouště.

Z výstavy Pavla Veselého  Z výstavy Pavla Veselého