Oblíbené bistro v NPR Soos je opět v provozu a návštěvníkům nabízí opravdu bohatý sortiment. Více o nové podobě bistra napoví článek přímo od provozovatele:

Soos

Rezervace Soos je celoročně vyhledávána turisty, cyklisty, či rodinami s dětmi. Po procházce jistě přijde vhod něco malého k zakousnutí. Bistro u Hluvy nabízí návštěvníkům rezervace domácí klobásy, Vídeňské párky, kuřecí křídla s hranolky, či domácí koláče. V letních měsících osvěží velký výběr nanuků a osvěžení v podobě chlazeného piva, pivních speciálů, či točené limonády, nebo kofoly.

Vzhledem až k domácímu vzhledu místního prostředí, jsme chtěli vybrat drobné dodavatele, kteří jsou známí spíše pro kvalitu svých výrobků, než pro množství produkce. Uzeniny dodává pan Krčma, který je znám pro své vynikající Vídeňské párky a domácí klobásy. Pečivo je z Lomanské pekárny. S výběrem piva jsme chvíli váhali, zda dát přednost známé značce, ale nakonec jsme vsadili na rodinný pivovar Krušnohor z Kraslic, který kromě pivních speciálů, je znám svou nepasterizovanou jedenáctkou. Kávu zajišťuje kvalitní „mašina“ La Cimbali, která kromě klasického esspresa zvládne i velmi dobré laté, či capuccino.

To vše se dá ochutnat a posedět na příjemné zahrádce před bistrem, která pojme až 40 osob a v případě náhlého deště je zde i sezení pod střechou. Co se týče zázemí, použili jsme kvalitní nerezové gastro zařízení a nábytek, stejně tak se nám zúročili zkušenosti s provozováním rychlého občerstvení na zimních stadionech v Plzni a Karlových Varech. Proto pro naše hosty nabízíme vše čerstvé a rychle připravené.

Od května zahájíme pravidelné grilovací víkendy, s venkovním grilem. Kdy nás tu zastihnete? Po Velikonocích pravidelně každý den od 11:00 do 18:00, o víkendech a v případě krásného počasí rozhodně i déle. Otevírací doba se může vlivem nepříznivého počasí také zkrátit. A proč zrovna U Hluvy? Hluva je zkomolenina jména Hlunvužín což je ústřední postava smyšlené pohádky, kterou vyprávěl tatínek provozovatele bistra svému synovi, když byl malý. Tatínek už není mezi námi, ale na jeho počest je Bistro pojmenováno takto.