foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Odběr novinek

Pokud si přejete dostávat aktuální informace z muzea a pozvánky na chystané akce zadejte prosím své údaje:

Nejsem robot a vím, kolik je 2x3?
Jméno:
E-mail:

Český svaz ochránců přírody
Český svaz ochránců přírody

Hotel a pension Seeberg

Hotel a pension Seeberg
Karlovarský kraj
Karlovarský kraj 

Karlovarský kraj

 

Lázně Františkovy Lázně a. s.
Lázně Františkovy Lázně a. s.

Valpuržino odoledne29. 4. 2017 od 13:30 proběhne na hradě Seeberg 

Valpuržino odpoledne

Na dětské návštěvníky čekají čarodějné soutěže, jízda na koni a opékání vuřtů. Pro všechny je připravena sladká odměna.

Vstupné 90 Kč, děti zdarma.

V případě nepříznivého počasí soutěže uvnitř hradu

Oblíbené bistro v NPR Soos je opět v provozu a návštěvníkům nabízí opravdu bohatý sortiment. Více o nové podobě bistra napoví článek přímo od provozovatele:

SoosRezervace Soos je celoročně vyhledávána turisty, cyklisty, či rodinami s dětmi. Po procházce jistě přijde vhod něco malého k zakousnutí. Bistro u Hluvy nabízí návštěvníkům rezervace domácí klobásy, Vídeňské párky, kuřecí křídla s hranolky, či domácí koláče. V letních měsících osvěží velký výběr nanuků a osvěžení v podobě chlazeného piva, pivních speciálů, či točené limonády, nebo kofoly.     

Vzhledem až k domácímu vzhledu místního prostředí, jsme chtěli vybrat drobné dodavatele, kteří jsou známí spíše pro kvalitu svých výrobků, než pro množství produkce. Uzeniny dodává pan Krčma, který je znám pro své vynikající Vídeňské párky a domácí klobásy. Pečivo je z Lomanské pekárny. S výběrem piva jsme chvíli váhali, zda dát přednost známé značce, ale nakonec jsme vsadili na rodinný pivovar Krušnohor z Kraslic, který kromě pivních speciálů, je znám svou nepasterizovanou jedenáctkou. Kávu zajišťuje kvalitní „mašina“ La Cimbali, která kromě klasického esspresa zvládne i velmi dobré laté, či capuccino.

Číst dál...

Stanislav MacekVe středu 5. dubna 2017 zemřel ve věku 64 let po marném boji s těžkou nemocí kunsthistorik Mgr. Stanislav Macek, dlouholetý ředitel Městského muzea ve Františkových Lázních.

Stanislav Macek nastoupil do františkolázeňského muzea jako odborný pracovník v létě roku 1989. Pod vedením tehdejšího ředitele PhDr. Pavla Stříbrného se podílel na rozvoji muzea v nových, polistopadových poměrech, načež byl k 1. 4. 1996 na doporučení svého předchůdce jmenován ředitelem. V této funkci setrval celých 18 let, jež věnoval usilovné práci pro muzeum. K odborné činnosti na poli historie a kunsthistorie, z níž vzešla netoliko velká, nýbrž bezpočet menších děl, je třeba přičíst především zásluhy o rozvoj instituce jako takové. Uvést lze předně rozšíření výstavních prostor v Soosu či získání nové muzejní budovy v Dlouhé ulici. Právě přestěhování muzea a instalace nové expozice roku 2008 se vzhledem k tehdejšímu obsazení muzea jeví téměř jako heroický čin, který si bezesporu zaslouží uznání. Stejně jako Stanislav Macek sám.

Mgr. Stanislav Macek ve strohých faktech

- narozen 3. 1. 1953;

- absolvoval základní školu v Chebu;

- v roce 1973 maturoval na Střední lesnické technické škole v Písku;

- v letech 1973 až 1976 byl praktikantem u Západočeských státních lesů, lesní závod Františkovy Lázně;

- v letech 1974 až 1976 absolvoval vojenskou základní službu;

- od dubna 1976 byl jeden rok manipulačním mistrem Západočeských státních lesů, lesní závod Kynšperk nad Ohří, s působištěm na místních střediscích Kynšperk a Velký Luh.

- Od 1. 5. 1977 pak pracoval v Chebském muzeu ponejprv jako správce sbírek, později jako samostatný odborný referent muzea a od roku 1979 jako samostatný historik umění;

- dálkově vystudoval dějiny umění na FF UK a své studium zakončil diplomovou prací na téma „Architektonický a urbanistický vývoj Chebu v 19. století“;

- v Chebském muzeu pracoval do června 1989;

- poté nastoupil do Městského muzea Františkovy Lázně a po odchodu PhDr. Pavla Stříbrného byl k 1. 4. 1996 jmenován do funkce ředitele, kterou vykonával do března 2014;

Nekrolog pro Stanislava Macka (pdf), jak jej na prosbu muzea sepsala kurátorka uměleckých výstav a dlouholetá kolegyně Irena Michaláková

Naše muzeum můžete navštívit nejen během běžné otevírací doby (úterý – neděle, 10 hod. – 17 hod.). Historik Štěpán Karel Odstrčil připravuje každý měsíc speciální večerní prohlídku, při které se dozvíte mimo jiné mnoho zajímavostí z historie Františkových Lázní.
Vstupenky možno koupit pouze v rezervačním centru a na recepcích vybraných lázeňských hotelů společnosti Lázně Františkovy Lázně a. s.
Cena pro členy VIP klubu je 40 Kč, pro ostatní návštěvníky 80 Kč. 

Krátká ukázka, jak taková prohlídka probíhá:       

 
Prohlídky muzea:
17. 5. 2017 od 19 hodin česky
16. 5. 2017 od 19 hodin německy

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

MUZEUM FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Dlouhá ul. 194/4
351 01 Františkovy Lázně

telefon:  +420 354 544 308
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

HRAD SEEBERG

Poustka (Ostroh) 18
350 02 Cheb

telefon:  
pokladna - +420 351 011 990
kastelan  - +420 351 011 991
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

REZERVACE SOOS

Kateřina 39
351 34 Skalná

telefon:+420 354 542 033
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

stanice pro poraněné živočichy
telefon: + 420 731 824 390


Copyright © 2017 MUZEUM Františkovy Lázně